Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/obrazki/krymka2.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/obrazki/krymka2.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/obrazki/wywrotek2.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/obrazki/wywrotek2.jpg'

krymka2.jpgwywrotek2.jpgII Ogólnopolski Konkurs Klubu Krymki Białostockiej i Wywrotka Mazurskiego w rasach Krymka Białostocka i Wywrotek Mazurski

W zamyśle klubu taki konkurs był już od dawna, ale z różnych powodów pomysł stał się faktem w 2007 roku i od tegoż roku konkursy odbywać się będą zawsze przy wystawie Białostockiego Związku.
 Pomysł ten w bardzo dużym stopniu pomógł zrealizować nasz serdeczny kolega Tomasz Szymkiewicz z Włocławka. Tomek jest sponsorem dwóch pięknych pucharów przechodnich dla zdobywców tych ras. Po trzykrotnym zdobyciu pierwszego miejsca w tych rasach puchar przechodzi na własność zdobywcy (jest to prestiż i na pewno jest, o co walczyć). Puchary przechodnie będą przyznawane w kategorii gołębi młodych z danego rocznika hodowlanego, czyli w tym roku gołębie młode z rocznika 2008. Nie zależna komisja sędziowska składająca się z trzech osób po ocenie wszystkich gołębi przez sędziów wybierze gołębie najbardziej zbliżone do wzorca i zawiesi specjalne karty wyróżniające te gołębie.
W następnej kolejności zostaną takim samym wzorem wybrane gołębie „stare”, czyli te, które mają obrączki rodowodowe poniżej tego rocznika i także zostaną uhonorowane specjalnymi nagrodami przewidzianymi przez organizatora krótko mówiąc best in show rasy Krymka Białostocka i Wywrotek Mazurski (najlepszy z najlepszych)
Mamy nadzieję, że w tych dwóch prestiżowych konkursach weźmie udział spora grupa hodowców tych zresztą pięknych rodzimych ras. Zapraszając i tą drogą hodowców z całej Polski mamy skromną nadzieję, że organizator dołoży wszelkich starań, aby konkurs odbył się na najwyższym poziomie, a hodowcy, którzy odwiedzą nasze miasto byli zadowoleni z pobytu.  Ocena konkursowa tych ras odbywać się będzie we wszystkich kolorach, które występują we wzorcach obu ras.

Informacja dodatkowa o wystawie:
Wszystkim, którzy zechcą być dłużej w naszym mieście zapewniamy noclegi z całodziennym wyżywieniem- koszt takiego noclegu w tym śniadanie, obiad i kolacja to 50 zł od osoby. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie rezerwacji z dopiskiem na zgłoszeniu eksponatów na wystawę lub telefonicznie:
Druba Krzysztof- Tel. (085)743-30-03 lub Wiesław Waszczuk Tel. (086)275-48-15