Nowe Koło Hodowców Królików  na Podlasiu.

Od wielu lat na Podlasiu z większymi lub mniejszymi sukcesami  organizowane są hodowle królików. Hobbystyczne i Profesjonalne.   O ile profesjonalne są i były  objęte „skrzydłami”  Krajowego Centrum Hodowli, to hobbystyczne niestety dotychczas istniały, lecz były rejestrowane w innych regionach Polski. Powodowało to masę utrudnień i kłopotów związanych z "namacalnym" współtworzeniem społeczności. Obecnie tą lukę nareszcie udało nam się zniwelować, od początku roku 2010 postanowiono  otworzyć  Koło Hodowców Królików na Podlasiu przy Stowarzyszeniu Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Zapraszamy serdecznie już teraz  wszystkich chętnych do tworzenia tego unikatowego przedsięwzięcia. (Kontakt Arkadiusz Kulesza 608 860 468 lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) . Prosimy o zapoznawanie się z materiałami jakie ukazywać się będą na naszej stronie.

Możemy śmiało stwierdzić  że wraz z kolegami – hodowcami gołębi rasowych  i kur ozdobnych, będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w organizowaniu pokazów, wystawy.

Powołanie koła zdecydowanie zaprezentuje potencjał hodowli hobbystycznych, które występują bardzo licznie na naszym terenie, posiadają bardzo dobry materiał hodowlany. Po tych prognozach, jakie przeprowadziliśmy, zapewne wystawa młodzieży w okresie jesiennym będzie tylko faktem potwierdzającym i ukierunkowującym dalsze działania i wytyczne koła.

Czekamy na Państwa pytania i wnioski. Można je przesłać w postaci  emailem bądź też na naszym forum.